Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

 

O NAS

Wylęgarnia Ryb Dąbie powstała w 2003 roku jako owoc pasji i doświadczenia dwóch ichtiologów: Krzysztofa Greckiego i Jacka Juchniewicza. Oboje rozpoczęli pracę jako hodowcy ryb w latach 80.

Dzięki ich zaangażowaniu i wiedzy, gospodarstwa zostały zaprojektowane, aby zapewnić najlepsze warunki życia dla ryb, przy jednoczesnym poszanowaniu środowiska naturalnego. Zastosowana technologia hodowli jest unikatowa i innowacyjna. Zespół składa się z wysoko wykwalifikowanych i oddanych pracowników.

Normy weterynaryjne i sanitarne są na bardzo wysokim poziomie, a dążenie do ich zapewnienia stanowi jedno z naszych priorytetowych działań. Ikra zaoczkowana jest dostępna przez cały rok i jest sprzedawana z sukcesem w ponad 30 krajach.

Proces produkcyjny odbywa się w dwóch wysoce specjalistycznych i nowoczesnych gospodarstwach rybackich: Dąbiu i Budówku, położonych w północnej Polsce, około 1,5 godziny jazdy samochodem od Gdańska.

OBIEKT W MIEJSCOWOŚCI

Dąbie

Dąbie jest bardzo nowoczesnym i unikatowym gospodarstwem. Naszą istotną zaletą jest geograficzna izolacja od dostępu wody powierzchniowej. Fakt ten pomaga utrzymać najwyższy weterynaryjny status. Wewnętrzne i zewnętrzne sekcje zostały zbudowane aby zapewnić produkcję ikry przez cały rok. Warunki rozrodu są doskonałe, a dzięki czystemu środowisku, przyczyniają się do możliwości produkcji wysokiej jakości ikry zaoczkowanej.

 

OBIEKT W MIEJSCOWOŚCI

Budówko

Drugi ośrodek Budówko zlokalizowany jest kilka kilometrów od Dąbia. Obiekt ten został w pełni zmodernizowany i wyposażony w nową wylęgarnię.
Proces rozrodu przebiega podobnie jak w Dąbiu. Ma tu miejsce inkubacja ikry zaoczkowanej, sortowanie oraz pakowanie. Sortowanie odbywa się mechanicznie, ale również ten etap kontroluje się wizualnie, aby zapewnić najlepszej jakości ikrę.

ADRES

Tutaj nas znajdziesz


Wylęgarnia Ryb Dąbie

Dąbie, ul. Spacerowa 12

77-100 Bytów

woj. pomorskie

 


 

WYSZUKIWARKA

Szybki sposób na zdobycie informacji